تقویت قدرت وای فای

از ارتباطات ضعیف دوری کنید

در منوی تنظیمات اندروید، یک گزینه‌ی کاربردی وجود دارد که جلوی اتصال دستگاه شما به ارتباطات ضعیف وای‌فای را می‌گیرد. درواقع زمانی که دستگاه شما درحال اسکن شبکه‌های موجود است، فعال این گزینه باعث می‌شود تا جلوی تلاش برای اتصال به این سیگنال‌های ضعیف گرفته شود. این گزینه باعث بهره‌وری بالای انرژی می‌شود. برای اعمال این گزینه از طریق منوی تنظیمات گوشی یا تبلت اندرویدی خود وارد گزینه‌ی وای‌فای شوید، در قسمت وای‌فای دکمه‌ی منو دستگاه را زده و گزینه‌ی Advanced را انتخاب نمایید.

در صفحه‌ی جدید گزینه‌ای تحت عنوان “Avoid poor connections” را مشاهده خواهید نمود که باید آن را فعال نمایید.

از خلاقیت خود بهره بگیرید

اگر واقعا به دنبال بهبود کیفیت سیگنال وای‌فای هستید، می‌توانید از یک دیش سهمی شکل برای دریافت بهتر سیگنال استفاده نمایید. این درواقع یک مدل ساده از یک دیش رادیویی یا ماهواره‌ایست. می‌توانید از یک کاسه‌ی فلزی برای این منظور استفاده نمایید. مطمئنا این بهترین راه‌حل عملی و همیشگی برای بهبود کیفیت سیگنال نیست، اما تجربه‌ی آن هم خالی از لطف نیست.

بروزرسانی نسخه‌ی رام یا درایور وای‌فای دستگاه

اگر شما بروزرسانی‌های دستگاه خود را از طریق بسته‌های خودکار بروزرسانی اپراتور یا شرکت سازنده‌ی دستگاه، دریافت می‌کنید، توضیحات این قسمت برای شما نیست!

اما اگر از رام‌های دستکاری شده بر روی دستگاه خود استفاده می‌نمایید، گهگاه نیاز به بروزرسانی دستی درایورهای وای‌فای و بلوتوث دستگاه را خواهید داشت. این‌کار به آسانی و از طریق فایل‌های ایمیج radio و bootloader قابل انجام است.

ارتباطات ضعیف را بیخیال شوید!

اگر تاکنون به صدها ارتباط وای‌فای مختلف متصل شده‌اید و کیفیت نیمی از آن‌ها را آنقدر بد دیده‌اید که نمی‌خواهید به آن‌ها متصل شوید تنها کافیست این شبکه‌های وای‌فای را بیخیال شوید! به تنظیمات WiFi خود مراجعه نمایید، بر روی کانکشن مورد نظر ضربه بزنید و گزینه‌ی Forget را انتخاب نمایید. اگر این‌کار را انجام ندهید، با اتصال به این شبکه‌های وای‌فای با سیگنال‌های ضعیف، صرفا باتری دستگاه خود را بیهوده مصرف خواهید نمود.

آنتن خود را مسدود نکنید

خیلی از قاب‌های محافظ گوشی می‌توانند باعث کاهش کیفیت دریافت سیگنال‌ وای‌فای شوند؛ خصوصا اگر ساختار فلزی داشته باشند. و معمولا هم برای بالابردن ضریب محافظت بیشتر و دفع ضربات ناشی از افتادن گوشی از عناصر فلزی در تولید قاب محافظ استفاده می‌شود.

حالا برای اینکه ببینید آیا قاب محافظ شما بر روی سیگنال وای‌فای دریافتی تاثیرگذار است یا خیر، با کمک اپلیکیشن Ookla speed test، از یک فاصله‌ی کاملا ثابت با مودم وای‌فای، سرعت ارتباط وای‌فای را، یکبار با وجود قاب محافظ و یکبار بدون قاب محافظ، تست نمایید. اگر در مقایسه بین این دو حالت تغییر سرعت را مشاهده نمودید، باید به دنبال یک قاب محافظ دیگر برای دستگاه خود باشید.

سیگنال بهتری دریافت نمایید

اگر امکان تغییر مکان مودم وای‌فای خود را دارید، به صورت فیزیکی وارد عمل شوید و مودم را در محل نزدیک به جایی که در اکثر مواقع حضور دارید، قرار دهید. یا حداقل مودم را در جایی قرار دهید که بیشترین همپوشانی را بین جایی که هستید و جایی که سیگنال باید آنجا باشد، داشته باشید. مثلا اگر مودم وای‌فای در اتاق خواب است و همیشه برای دریافت سیگنال در آشپزخانه با مشکل روبرو هستید، مودم را به مکانی که بیشتر در آنجا حضور دارید انتقال دهید؛ یا حداقل به جایی در میانه‌ی راه. همچنین می‌توانید موردی که در بالا به آن اشاره شد را، اینجا نیز عملی کنید و با قرار دادن یک دیش کوچک فلزی در بالای مودم وای‌فای به سمت یک نقطه‌ی خاص سیگنال‌ها را به یک مسیر خاص جهت‌دهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *