کدها و رازهای گوشی های اندروید

تغییرات اعمال شده در نسخه جدید اغلب با واکنش‌های مثبت کاربران و منتقدین مواجه شده است. این امر نشان‌دهنده توجه گوگل به تلاش برای ارائه تجربه کاربری لذت‌بخش برای کاربران است.
تا کنون با برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید اندروید کیت‌کت آشنا شده‌ایم. برخی ترفندها و آموزش‌های جدید را نیز در زومیت ارائه کرده‌ایم.
حال در این مقاله می‌خواهیم به برخی ویژگی‌های پنهان این نسخه از سیستم‌عامل اندروید بپردازیم که شاید کمتر به آنها توجه کرده باشید، یا اصلا سراغشان نرفته باشید! همراه ما باشید.

انتخاب پیشرفته فایل‌ها با دسترسی به کل حافظه
در اندروید کیت‌کت، گوگل رابط کاربری انتخاب فایل در اپلیکیشن‌ها را بازطراحی کرده و قابلیت یکپارچه شدن با گوگل درایو و سایر سرویس‌های ارائه‌دهنده فضای ابری را به آن افزوده است تا فرایند دسترسی به فایل‌ها ساده‌تر شود. گوگل و رسانه‌ها به این ویژگی نسخه جدید اندروید پرداخته‌اند، اما آیا می‌دانستید که از طریق آن می‌توانید به هر فایلی روی حافظه داخلی یا حافظه خارجی SD مستقیما دسترسی داشته باشید؟
lesser-known-features-android-kitkat-1
برای فعال‌سازی دسترسی به کل حافظه، از طریق منوی رابط کاربری انتخاب فایل به بخش تنظیمات بروید و گزینه Display advanced devices را فعال کنید. همچنین از طریق همین بخش می‌توانید کاری کنید که سایز فایل‌ها نیز در گوشه آنها نشان داده شود. پس از فعال‌سازی یک بخش مربوط به حافظه داخلی، به لیست Open اضافه خواهد شد. در صورتی که دستگاه‌تان مجهز به حافظه خارجی باشد نیز می‌توانید بخش مربوط به آن را مشاهده نمایید. با لمس این بخش‌ها می‌توانید هر فایلی از سیسستم‌تان را انتخاب کنید.
lesser-known-features-android-kitkat-2
در ضمن می‌توانید فایل‌ها را بر اساس نام، آخرین زمان اصلاح فایل و سایز، مرتب‌سازی کنید و حالت نمایش را به شکل لیست یا جدول تغییر دهید.

انتخاب ساده‌تر لانچر و اپلیکیشن پیامک پیش‌فرض
در اندروید کیت‌کت در صورتی که یک لانچر دیگر بر روی دستگاه خود نصب نمایید، در بخش تنظیمات یک گزینه Home اضافه می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی، لانچر پیش‌فرض خود را انتخاب کنید. همچنین نسخه جدید اپلیکیشن Hangouts قابلیت یکپارچه شدن با پیامک‌ها را دارا می‌باشد. این بدان معنا نیست که اپلیکیشن پیامک اندروید به طور کامل حذف شده است، چرا که ممکن است برخی تولیدکنندگان همچنان تمایل داشته باشند که پیامک‌ها را از Hangouts جدا نمایند. راه ساده‌ای نیز برای انتخاب اپلیکیشن پیامک پیش‌فرض وجود دارد و می‌توانید از اپلیکیشن پیامک اندروید، سرویس پیام‌رسانی هنگ‌اوت یا اپلیکیشن‌های دیگر برای سرویس پیامک خود استفاده کنید.
lesser-known-features-android-kitkat-3
این گزینه در بخش Wireless & Networks در بخش تنظیمات در دسترس است.

آلارم و هشدار پیشرفته
حتما برای شما هم پیش آمده که در گوشی خود آلارمی را برای صبح تنظیم کنید ولی پیش از به صدا در آمدن آن از خواب بیدار شوید. بعد به خاطر تنبلی یا حواس‌پرتی و مشغله فراموش کنید که آلارم را غیرفعال سازید و ناگهان در زمانی که نباید، آلارم شروع به سروصدا کند. ممکن است در میان یک جلسه یا سر کلاس باشید و این موضوع در چنین شرایطی آزاردهنده است. کیت‌کت این مشکل را مرتفع نموده است. یک ساعت مانده به زمان تنظیم شده برای نزدیک‌ترین آلارم، اطلاع‌رسانی مربوط به آلارم‌های پیش رو به نمایش در می‌آیند. یک گزینه Dismiss Now نیز در کنار آنها به نمایش در می‌اید که با لمس آن می‌توانید آلارم مربوطه را کنسل کنید.
lesser-known-features-android-kitkat-4

ویجت‌های صفحه قفل را فعال یا غیرفعال کنید